Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe to przegrody wykonywane z elastycznych pasów. Pomagają ograniczać przeciągi, zmniejszają utratę ciepła i chronią przed hałasem. Duży wybór pasów sprawia, iż można je stosować niemal w każdej gałęzi przemysłu. Mogą być stosowane w ujemnych temperaturach. Nie szkodzi im wilgoć oraz są odporne na działanie środków chemicznych.

Spis treści:


Jak zbudowane są kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe są zbudowane z pasów folii PCV oraz zawiesi służących do ich mocowania.

Pasy PCV różnią się wymiarami oraz rodzajem użytej folii. To dzięki właściwościom folii PCV każda kurtyna może być dopasowana do:

 • sposobu eksploatacji – pasy gładkie dla ruchu pieszego, wzmocnione dla ruchu mechanicznego,
 • warunków otoczenia takich jak temperatura, wilgotność i siła wiatru,
 • miejsca montażu – szerokości wstęgi jest uzależniona od wysokości przegrody.

Sprawdź jak budowa pasa PCV wpływa na właściwości użytkowe kurtyny paskowej.

Najpopularniejszym zawiesiem jest mocowanie grzebieniowe, zarówno stacjonarne, jak i przesuwne. Popularność zyskało dzięki:

 • prostej i uniwersalnej budowie – ten sam wieszak może być zamocowany do ściany lub sufitu,
 • łatwej i szybkiej instalacji – montaż może wykonać osoba bez doświadczenia, jedynie na podstawie instrukcji,
 • pasy mogą być zdejmowane i zakładane na wieszak wielokrotnie, bez użycia narzędzi,
 • przystępnej cenie.
Kurtyny paskowe z systemem montażu typu wieszak grzebieniowy.
Kurtyna paskowa z systemem montażu typu wieszak grzebieniowy.
 

Elementy składowe kurtyn paskowych

Zawiesie grzebieniowe składa się z wieszaka grzebieniowego oraz płytek mocujących i jest najczęściej stosowanym systemem do mocowania pasów folii. Zawiesia to trwałe, tanie i łatwe do dopasowania względem szerokości przysłanianego otworu rozwiązanie. Użytkownik ma możliwość wyboru stali, z której są wykonane mocowania: stal ocynkowana galwanicznie (ocynk) lub stal nierdzewna (inox). Nieoksydująca stal nierdzewna 304 jest szczególnie polecana do zastosowania w przemyśle spożywczym oraz ciężkich warunkach pracy (zwłaszcza, gdy okucia są narażone na kontakt z solami, zasadami, kwasami oraz innymi aktywnymi związkami).

Wieszak grzebieniowy do mocowana pasów PCVWieszaki grzebieniowe

Wieszaki grzebieniowe (inna nazwa wieszaki hakowe), produkowane są w wymiarach: 984 mm, 1066 mm, 1230 mm, 1312 mm, 1476 mm, 1681 mm. Wieszaki można zestawiać ze sobą oraz przycinać na dowolny, oczekiwany wymiar. Na wieszakach można zaczepić płytki mocujące o różnych szerokościach – czyli do różnych formatów pasów folii.

Płytka mocująca wraz z płytką dociskową do mocowania pasów PCV

Płytki mocujące

Płytka mocująca zakładana jest na jeden z końców (dowolny) pasa folii PCV. Wystarczy w przyciętym na odpowiednią długość pasie wykonać otwory i przynitować płytkę. Szerokość płytki dobiera się do szerokości pasów folii – występują one w wymiarach 100 mm, 200 mm, 300 mm oraz 400 mm.

Płytka mocująca wraz z przynitowanym pasem PCV - podstawowy element, z których zbudowane są kurtyny paskowePasy PCV

Przezroczyste lub kolorowe, w kilku odmianach szerokości, gładkie lub z podłużnymi wzmocnieniami, uniwersalne lub do pracy stosowania w ujemnych temperaturach. Specjalne lamele spawalnicze do zastosowania w spawalniach. Szeroka paleta umożliwiająca wygodną personalizację kurtyny paskowej.

 
 
 
 
 

Sprawdź jak powinny być wykonane kurtyny paskowe

Prawidłowe wykonanie kurtyny paskowej gwarantuje uzyskanie szczelności, odporności na rozwiewanie pasów oraz trwałości. Sprawdź czy twoja kurtyna posiada:

 • płytki mocujące pasy przymocowane prostopadle do krawędzi pasów – pasy wiszą równolegle. Zakład na całej długości pasów ma taką samą szerokość. Kurtyna zachowuje optymalną szczelność.
 • wieszak grzebieniowy zamocowany w poziomie – pasy nie rozchylają się samowolnie. Kurtyna jest szczelna. Zwiększa się trwałość pasów.
 • prawidłowa długość pasów – pasy kończą się 1 cm nad podłożem. Pasy nie opierają się o posadzkę. Wyeliminowane jest ryzyko najechania na pas i zerwania kurtyny PCV. Bezpieczeństwo użytkownika i trwałość kurtyny.
 • wieszak grzebieniowy zamocowany na równi z krawędzią nadproża – pasy nie opierają się i nie obcierają o nadproże otworu. Zwiększa się szczelność kurtyny PCV oraz trwałość pasów.
 • pasy wiszą swobodnie – mogą wychylać się bez obcierania i haczenia o przeszkody. Podnosi to żywotność pasów PCV.

Dobrze wykonana kurtyna musi być prawidłowo powieszona, dopiero wtedy będzie ona w pełni szczelna. Ważny jest sposób powieszenia pasów PCV oraz ich zakład. 

Poprawnie zamontowana kurtyna paskowa - sprawdzenie poziomu wieszaka grzebieniowego przy pomocy poziomicy
Sprawdzenie poprawności zamontowania kurtyny paskowej przy pomocy poziomicy.
 

 


Gdzie kurtyny paskowe znajdują zastosowanie

Kurtyny paskowe są stosowane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Dodatkowo mogą być użyte w trudnych warunkach, np. ujemnych temperaturach, obszarach zagrożonych wybuchem, pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych, w bezpośrednim kontakcie z żywnością. Dopasowanie kurtyny paskowej do indywidualnych wymagań jest możliwe przez zastosowanie odpowiedniego typu pasów z folii PCV. Niezależnie od zastosowanego typu folii PCV kurtyny paskowe pełnią funkcję jako:

 • przegrody
 • bramy paskowe
 • osłony maszyn
 • wydzielanie stref
 • oddzielenie stanowisk roboczych
 • osłony na stanowiskach spawalniczych

Zastosowanie kurtyn paskowych pozwala ograniczać koszty eksploatacji budynku oraz podnosi komfort i bezpieczeństwo pracy. 

Wielkogabarytowa kurtyna paskowa do zamknięcia otworu przez któru wyjeżdza suwnica z hali.
Wielkogabarytowa kurtyna paskowa do zamknięcia otworu wyjazdowego suwnicy z hali.
 

 


Korzyści z zastosowania kurtyn paskowych

Zastosowanie kurtyn paskowych pozwala rozwiązań niskim kosztem wiele problemów. Te elastyczne przegrody są wybierane najczęściej, gdy potrzebna jest:

 • likwidacja przeciągów
 • organicznie strat ciepła (mniejsza ilości zwolnień chorobowych)
 • ograniczenie strat zimnego powietrza w chłodniach i mroźniach mroźniach
 • ochrona przed hałasem
 • mniej pyłu, dymu i kurzu
 • bezpieczeństwo
 • ochrona wzroku przed szkodliwym promieniowaniem – filtr UV/IR 

Kurtyny paskowe do intensywnej eksploatacji – sprawdź co je wyróżnia

Parametry techniczne kurtyny pokazanej na filmie:

 • montaż w świetle otworu
 • pasy obustronnie żebrowane o szerokości 300mm
 • skrajne pasy ostrzegawcze w kolorze czerwonym – obustronnie żebrowane
 • zakład pasów – 54mm
 • wysokość kurtyny – 3400mm

Kurtyny paskowe do intensywnej eksploatacji są wykonane z pasów obustronnie żebrowanych

Kurtyny paskowe, które będą używane intensywnie, wykonujemy z pasów obustronnie żebrowanych. Ze względu na znajdujące się po obu stronach wstęgi żebra, kurtyna sprawdza się znacznie lepiej podczas częstych przejazdów wózków widłowych, paletowych a nawet ruchu osób niosących opakowania z np. kartonu.

Pasy żebrowane nie przywierają do opakowań z kartonu i owiniętych w folie stretch

Dzięki żebrom pasy ześlizgują się z ładunków z łatwością, a przez to nie utrudniają przechodzenia. Również wilgotne pasy przesuwają się znacznie łatwiej po przenoszonych towarach, a w rezultacie korzystanie nawet z mokrej od deszczu kurtyny nie jest uciążliwe. Z tego względu kurtyny z pasów żebrowanych polecamy do montażu na zewnątrz pomieszczeń.

Używasz wózka widłowego – wybierz kurtyny z pasów żebrowanych

Kurtyny ze wzmocnionych żebrami pasów wybierają najczęściej klienci, którzy korzystają z wózków widłowych. Decydują o tym zarówno większa trwałość pasów oraz wolniejsze matowienie niż w przypadku pasów gładkich.


Zobacz, jak wyglądają kurtyny paskowe z naszej oferty

Kliknij w wybrane zdjęcie, aby je powiększyć

 

Do pobrania

Opinie o realizacjach kurtyn paskowych przez naszą firmę

Przeczytaj, co na temat naszych kurtyn paskowych mówią Klienci

  Kurtyna paskowa - zakup

  Ocena: 5/5

  Witam, zamówiłam wczoraj kurtynę telefonicznie, skonsultowałam wymiary podczas rozmowy telefonicznej, dziś już ją mam. Mąż zamontował kurtynę i pasuje idealnie, jestem zaskoczona fachowością i terminem realizacji. Wow, 6 z plusem dla systemów pcv i firmy kurierskiej.

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny paskowe

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Najlepsze kurtyny paskowe PCV

  Ocena: 5/5

  Wybrałem kurtyny paskowe do mojego przedsiębiorstwa i jestem bardzo zadowolony z efektu. Spodziewałem się, że kurtyny w mniejszym czy większym stopniu będą utrudniały ruch (szczególnie pojazdów mechanicznych), jednak mile się zaskoczyłem. Najbardziej jestem ciekaw oszczędności grzewczych.

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny paskowe

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Kurtyny paskowe - sklep

  Ocena: 5/5

  Kurtyna z pasów PCV to uniwersalne rozwiązanie do niemalże każdej branży przemysłowej. Ja jestem właścicielem chłodni i wybrałem kurtyny paskowe, aby zabezpieczyć pomieszczenia przed przemieszczaniem się zimnego powietrza. Muszę przyznać, że zachorowalność wśród pracowników znacznie spadła.

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny paskowe

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Kurtyna paskowa

  Ocena: 5/5

  Dziękuję bardzo za kompleksowe doradztwo oraz solidnie wykonane kurtyny paskowe PCV. Cena kurtyn jest bardzo korzystna, a przesyłka – ekspresowa. Ja szukałem ekonomicznego rozwiązania do mojego zakładu spawalniczego. Kurtyny paskowe okazały się najlepszym wyjściem! Pozdrawiam, Igor

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny paskowe

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Jedne z najlepszych kurtyn paskowych

  Ocena: 5/5

  Bezpieczeństwo przede wszystkim - u mnie nie ma miejsca na półśrodki, wybrałem takie kurtyny paskowe, które będą dbały o bezpieczeństwo moich pracowników, a przy okazji będą praktyczne i znośne wizualnie. Nie zawiodłem się. Dobry kontakt ze sklepem, szybka i bezproblemowa obsługa. Czegoś takiego potrzebowałem.

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny paskowe

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Niezawodna kurtyna paskowa PCV

  Ocena: 5/5

  Produkty, które do mnie trafiły nie budziły wątpliwości. Wysoka jakość pasów, dobre podwieszenie - do tego przystępne ceny i szybka realizacja, nawet niestandardowych wymiarów. Dla takich producentów należą się podziękowania. Dostosowanie się do klienta indywidualnego na wysokim poziomie. Dzięki!

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny paskowe

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

Dodaj komentarz

Ocena*

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *