PARAWANY
SPAWALNICZE

Przezroczyste parawany spawalnicze do ochrony w procesach spawania łukiem elektrycznym. Zasłony spawalnicze pełnią funkcję ekranów spawalniczych, zatrzymują szkodliwe dla ludzi pasmo promieniowania, pomagają stworzyć bezpieczne stanowisko pracy spawacza.
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

JEDNOCZĘŚCIOWY
PARAWAN SPAWALNICZY

Parawany spawalnicze w wykonaniu podstawowym mają postać ramy z kółkami, na której zamocowane jest wypełnienie z przezroczystej folii spawalniczej - ekran spawalniczy. Kółka z hamulcem ułatwiają przesuwanie, mogą też być unieruchomione przez włączenie blokady. Taka zasłona spawalnicza staje się niezwykle mobilna i łatwa w transporcie.

TRZYCZĘŚCIOWY
PARAWAN SPAWALNICZY

Gdy potrzebne są większe wymiary – istnieje możliwość doposażenia parawanu spawalniczego w dodatkowe ramiona, które zwiększają jego rozmiar niemal o całą szerokość. Ramiona są ruchome, pozwala to zmieniać ich ułożenie, aż do niemal pełnego zamknięcia.

Przezroczystość i kolor w parawanach spawalniczych

Wszystkie materiały stosowane jako wypełnienia parawanów spawalniczych chronią przed szkodliwym promieniowaniem. Potwierdza do wytłoczony na każdej kotarze lub lameli symbol normy ISO 25980. Ekrany spawalnicze różnią się jednak stopniem przezroczystości. To ile światła widzialnego przepuszczają zasłony spawalnicze oznaczane jest przy pomocy kolorów. Zastosowanie kodu kolorystycznego pozwala na łatwą ocenę, jaki typ materiału jest zastosowany. To duże ułatwienie, ponieważ bez konieczności analizy dokumentacji technicznej łatwo stwierdzić, jaki stopień widoczności zapewnia zastosowany ekran spawalniczy. Każdy ekran spawalniczy spełnia wygórowane normy związane z ochroną przed promieniowaniem. Przezroczyste zasłony spawalnicze sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe, a osoby z innych działów produkcji wiedzą, że na danym stanowisku trwają właśnie prace.

Przezroczystość - dotyczy lameli o wymiarach

 • 300 mm x 2mm
 • 570 mm x 1 mm
 • 1400 mm x 0,4 mm

Wypełnienie parawanów spawalniczych - RÓŻNICE W PRZEŹROCZYSTOŚCI

CZERWONY

 • Przezroczystość

  8/10
 • Zatrzymywanie
  światła widzialnego

  2/10
 • Zatrzymywanie
  promieniowania UV, IR

  10/10

BRĄZOWY

 • Przezroczystość

  6/10
 • Zatrzymywanie
  światła widzialnego

  4/10
 • Zatrzymywanie
  promieniowania UV, IR

  10/10

ZIELONY Z POŁYSKIEM

 • Przezroczystość

  4/10
 • Zatrzymywanie
  światła widzialnego

  6/10
 • Zatrzymywanie
  promieniowania UV, IR

  10/10

ZIELONY MATOWY

 • Przezroczystość

  1/10
 • Zatrzymywanie
  światła widzialnego

  9/10
 • Zatrzymywanie
  promieniowania UV, IR

  10/10

Parawan spawalniczy trzyczęściowy - większa funkcjonalność dzięki składanym ramionom

 • Parawan spawalniczy trzyczęściowy składa się z części środkowej, która pełni funkcję ramy oraz dwóch zewnętrzach ramion. Ramiona są zamocowane na metalowych sworzniach. To zawiasowe połączenie pozwala ustawić ramiona w dowolnym położeniu. Każde z ramion jest zdejmowane, można w prosty sposób zdjąć je i założyć, gdy zajdzie taka potrzeba. Pasmo promieniowania podczerwonego jest niezwykle niebezpieczne, więc zasłona spawalnicza ma naprawdę wielkie znaczenie w trosce o bezpieczeństwo wszystkich pracowników znajdujących się w pobliżu.
 • Ramiona mogą być ustawione w jednej płaszczyźnie z parawanem spawalniczym, tworząc w ten sposób płaską ściankę. Takie ustawienie ramion sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba oddzielić obszary o znacznej szerokości. Zasłony spawalnicze, których ramona można obrócić o dowolny kąt ustawiając parawan w kształcie litery C, gdy zajdzie potrzeba osłonięcia spawacza z trzech stron. Zasłony spawalnicze zwiększają ochronę oczu na przykład inżynierów kontrolujących pracę na innych stanowiskach.
 • Wypełnienie parawanu mogą stanowić kotary lub lamele spawalnicze. Zasłony spawalnicze wykonane z wybranych materiałów spełniają wymagania normy ISO 25980 i są przeznaczone do ochrony przed promieniowaniem i odpryskami powstającymi w podczas spawania łukiem elektrycznym. Ekrany spawalnicze są dostępne w czterech kolorach, które różnią się stopniem przezroczystości skutecznie filtrując promieniowanie podczerwone. Kotary spawalnicze są niezwykle wygodne w ustawieniu, ponieważ folia spawalnicza charakteryzuje się względnie niską wagą.

PARAWANY SPAWALNICZE – WYBIERZ RODZAJ I KOLOR WYPEŁNIENIA

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje wypełnienia pawilonów do spawania: kotary i lamele. Zarówno kotary, jak i lamele spawalnicze zapewniają ochronę przed promieniowaniem IR oraz UV, a także przed iskrami i odpryskami powstającymi podczas spawania przy pomocy łuku elektrycznego. Zasłony spawalnicze, których zadaniem jest m.in. ochrona oczu oraz skóry przed niekorzystnym działaniem promieniowania spawalniczego, ponadto są trwałe i niezawodne. Nasza oferta obejmuje kotary z folii spawalniczej o grubości 0,4 mm, a także lamele spawalnicze o wymiarach (szerokość x grubość): 300 mm x 2 mm oraz 570 mm x 1 mm. Jeśli jeszcze w Twoim zakładzie produkcyjnym nie znajdują się kotary spawalnicze przy każdym stanowisku, to pamiętaj, jak niebezpieczne są promienie, które wytwarza łuk spawalniczy. Zasłony spawalnicze chronią nie tylko przed iskrami, ale także przed rakotwórczymi promieniami. Nie są one wykonane ze zwykłego PCV, ale z materiału specjalnie przystosowanego do jak najlepszej filtracji światła.

Kotara z folii spawalniczej o grubości 0.4mm

WYŚLIJ ZAPYTANIE O TEN PRODUKT

Lamele o szerokości 300 mm i grubości 2 mm

WYŚLIJ ZAPYTANIE O TEN PRODUKT

Lamele o szerokości 570mm i grubości 1 mm

WYŚLIJ ZAPYTANIE O TEN PRODUKT

Parawany spawalnicze spełniają wymagania normy ISO 25980

Wielu klientów zastanawia się, jaki parawan spawalniczy najlepiej wybrać, by ten spełniał jak najlepiej swoje funkcje. Bardzo często przed zakupem produktu obawiają się o koszty, jakie trzeba ponieść, kupując parawan spawalniczy. Cena w przypadku parawanów do spawania odgrywa oczywiście ogromne znaczenie, jednak uwagę powinni zwracać nie tylko na koszty, ale również na samą jakość produktu. Ważne jest, by przy zakupie ekranu spawalniczego sprawdzić czy materiał oznaczony został zgodnie z normą EN ISO 25980 (według której ilość światła odbitego nie może przekraczać 10% światła padającego). Nasze produkty spełniają w 100% wymogi normy EN ISO 25980, a konstrukcja oraz zastosowane materiały dają pełną ochronę przed promieniowaniem w trakcie spawania. Warto dodać, że wykonywane są z materiałów o klasie palności B1 (materiały samogasnące), dzięki czemu nie rozprzestrzeniają pożaru. Tworzywa zastosowane w produkcji naszych parawanów to efekt wieloletniego doświadczenia na rynku.

  01

  Zatrzymywanie promieniowania

  02

  Niepalność materiału

  03

  Do ochrony w procesach spawania łukiem elektrycznym

  04

  Oznakowanie normy ISO 25980 wytłoczone o pasach

Tłumienie rozbłysku światła z łuku elektrycznego

Dostępne w naszej ofercie parawany spawalnicze to bardzo dobra ochrona osób pracujących w bezpośrednim otoczeniu stanowiska spawalniczego. Parawan spawalniczy przenośny skutecznie tłumi i ogranicza rozbłysk podczas spawania łukiem elektrycznym. W całości zatrzymuje przy tym szkodliwe dla ludzi promieniowanie ultrafioletowe (UV), podczerwone (IR) oraz światło niebieskie. Ze względu na swoje właściwości ochronne parawany do spawania stosuje się więc do wygradzania oraz oddzielania stanowisk, na których prowadzone są prace spawalnicze. Każdy parawan, czy kotara spawalnicza powinny stać w pobliżu stanowiska spawalniczego. Kotary spawalnicze mają niebagatelne znaczenie w zapewnianiu odpowiedniego bezpieczeństwa na stanowiskach produkcyjnych. Łuk spawalniczy generuje niebezpieczne promieniowanie, które może zagrozić osobom postronnym. Wykonane z tworzywa, które w doskonały sposób pochłania szkodliwe spektrum promieniowania. Dzięki zastosowaniu tego typu produktów komfort pracy na sąsiednich stanowiskach z pewnością w dużej mierze wzrośnie.

Kiedy zastosować wypełnienie parawanów spawalniczych z folii zielonej matowej

Materiał zielony matowy dostępny jest zarówno w postaci lameli, jak i kotar. Wypełnienie parawanów spawalniczych folią zieloną matową rekomenduje się do oddzielania sąsiadujących stanowisk spawalniczych, dając wówczas największe krycie. Pasy spawalnicze z folii zielonej matowej tłumią 99.998% promieniowania podczerwonego (IR), a także ultrafioletowego (UV). Zgodnie z wymogami normy pochłaniają większość promieniowania, natomiast w kierunku spawacza odbijają promieniowanie o wartości niespełna 10%.

Parawan spawalniczy ma łatwy w montażu stelaż

Wytrzymały stelaż do parawanu spawalniczego spełnia wszystkie wymogi niezbędne do bezpiecznej pracy. Dostępne w naszej ofercie parawany spawalnicze cechuje łatwy i niezwykle szybki montaż. Stelaż należy złożyć zgodnie z załączoną instrukcją, a w celu uzyskania pełnej mobilności wystarczy do stelaża zamontować koła, które również dołączane są do zestawu. Dwa z czterech kół wyposażone są w hamulce, które dają możliwość blokowania położenia stelaża. Zasłony spawalnicze wyposażone dodatkowo w kółka, to doskonałą mobilność w pracy.

Mocowanie kotar i lameli w parawanach spawalniczych

Parawany spawalnicze mogą być wypełnione lamelami lub kotarami. Do mocowania lameli stosujemy uchwyty metalowe zaciskane na rurze przy pomocy śrub i nakrętek. . Każda obejma składa się z dwóch części, które po skręceniu z lamelą dopasowują się do średnicy rury. Mocowanie kotar odbywa się przy pomocy zawieszek z drutu. Zawieszki są rozpinane, co ułatwia szybkie przewieszanie kotar, gdy zajedzie taka potrzeba. Haczyki umożliwiają swobodne przesuwanie kotary, a także jej zsuwanie. Każda zasłona spawalnicza, jak i kotara spawalnicza posiada szereg zalet i specyficznych cech, które będą się sprawdzać w różnych zastosowaniach. Te bardziej nietypowe, pewnie wykorzystają kotary spawalnicze, które są dużo bardziej mobilne.

Który typ mocowania wybrać?

Ze względu na ciężar lameli to ich mocowania stosujemy tylko uchwyty metalowe. Kotary są znacznie lżejsze i nie wymagają tak masywnych mocowań, dlatego do ich zawieszenia wystarczają zawieszki z drutu. Grubość materiału tutaj ma niebagatelne znaczenie, dlatego też właśnie z tej przyczyny stosujemy różnego typu mocowania. Także na bocznych krawędziach występują otwory montażowe, dzięki którym możesz usztywnić konstrukcję. Oczka kotar wykonane są albo z metalu, lub też z PCV

Zamocowanie lameli spawalniczych do oczek metalowych

Zamocowanie kotary spawalniczej do oczek PCV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.  ODPOWIEMY W CIĄGU KILKU GODZIN