PARAWANY
SPAWALNICZE

Przezroczyste parawany spawalnicze do ochrony w procesach spawania łukiem elektrycznym. Pełnią funkcję ekranów spawalniczych, zatrzymują szkodliwe dla ludzi promieniowanie, pomagają stworzyć bezpieczne stanowisko pracy spawacza.
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

JEDNOCZĘŚCIOWY
PARAWAN SPAWALNICZY

Parawany spawalnicze w wykonaniu podstawowym mają postać ramy z kółkami, na której zamocowane jest wypełnienie z przezroczystej folii spawalniczej - ekran spawalniczy. Kółka z hamulcem ułatwiają przesuwanie, mogą też być unieruchomione przez włączenie blokady.

TRZYCZĘŚCIOWY
PARAWAN SPAWALNICZY

Gdy potrzebne są większe wymiary – istnieje możliwość doposażenia parawanu spawalniczego w dodatkowe ramiona, które zwiększają jego rozmiar niemal o całą szerokość. Ramiona są ruchome, pozwala to zmieniać ich ułożenie, aż do niemal pełnego zamknięcia.

Przezroczystość i kolor w parawanach spawalniczych

Wszystkie materiały stosowane jako wypełnienia parawanów spawalniczych chronią przed szkodliwym promieniowaniem. Potwierdza do wytłoczony na każdej kotarze lub lameli symbol normy ISO 25980. Ekrany spawalnicze różnią się jednak stopniem przezroczystości. To ile światła widzialnego przepuszcza materiał oznaczane jest przy pomocy kolorów.

Zastosowanie kodu kolorystycznego pozwala na łatwą ocenę, jaki typ materiału jest zastosowany. To duże ułatwienie, ponieważ bez konieczności analizy dokumentacji technicznej łatwo stwierdzić, jaki stopień widoczności zapewnia zastosowany ekran spawalniczy.

Przezroczystość - dotyczy lameli o wymiarach

 • 300 mm x 2mm
 • 570 mm x 1 mm
 • 1400 mm x 0,4 mm

Wypełnienie parawanów spawalniczych - RÓŻNICE W PRZEŹROCZYSTOŚCI

CZERWONY

 • Przezroczystość

  8/10
 • Zatrzymywanie
  światła widzialnego

  2/10
 • Zatrzymywanie
  promieniowania UV, IR

  10/10

BRĄZOWY

 • Przezroczystość

  6/10
 • Zatrzymywanie
  światła widzialnego

  4/10
 • Zatrzymywanie
  promieniowania UV, IR

  10/10

ZIELONY Z POŁYSKIEM

 • Przezroczystość

  4/10
 • Zatrzymywanie
  światła widzialnego

  6/10
 • Zatrzymywanie
  promieniowania UV, IR

  10/10

ZIELONY MATOWY

 • Przezroczystość

  1/10
 • Zatrzymywanie
  światła widzialnego

  9/10
 • Zatrzymywanie
  promieniowania UV, IR

  10/10

Parawan spawalniczy trzyczęściowy - większa funkcjonalność dzięki składanym ramionom

 • Parawan spawalniczy trzyczęściowy składa się z części środkowej, która pełni funkcję ramy oraz dwóch zewnętrzach ramion. Ramiona są zamocowane na metalowych sworzniach. To zawiasowe połączenie pozwala ustawić ramiona w dowolnym położeniu. Każde z ramion jest zdejmowane, można w prosty sposób zdjąć je i założyć, gdy zajdzie taka potrzeba.
 • Ramiona mogą być ustawione w jednej płaszczyźnie z parawanem spawalniczym, tworząc w ten sposób płaską ściankę. Takie ustawienie ramion sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba oddzielić obszary o znacznej szerokości. Ramona można obrócić o dowolny kąt ustawiając parawan w kształcie litery C, gdy zajdzie potrzeba osłonięcia spawacza z trzech stron.
 • Wypełnienie parawanu mogą stanowić kotary lub lamele spawalnicze. Każdy z wybranych materiałów spełnia wymagania normy ISO 25980 i jest przeznaczony do ochrony przed promieniowaniem i odpryskami powstającymi w podczas spawania łukiem elektrycznym. Ekrany spawalnicze są dostępne w czterech kolorach, które różnią się stopniem przezroczystości.

PARAWANY SPAWALNICZE – WYBIERZ RODZAJ I KOLOR WYPEŁNIENIA

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje wypełnienia pawilonów do spawania: kotary i lamele. Zarówno kotary, jak i lamele spawalnicze zapewniają ochronę przed promieniowaniem IR oraz UV, a także przed iskrami i odpryskami powstającymi podczas spawania przy pomocy łuku elektrycznego. Ich zadaniem jest m.in. ochrona oczu oraz skóry przed niekorzystnym działaniem promieniowania spawalniczego, ponadto są trwałe i niezawodne. Nasza oferta obejmuje kotary z folii spawalniczej o grubości 0,4 mm, a także lamele spawalnicze o wymiarach (szerokość x grubość): 300 mm x 2 mm oraz 570 mm x 1 mm.

Kotara z folii spawalniczej o grubości 0.4mm

WYŚLIJ ZAPYTANIE O TEN PRODUKT

Lamele o szerokości 300 mm i grubości 2 mm

WYŚLIJ ZAPYTANIE O TEN PRODUKT

Lamele o szerokości 570mm i grubości 1 mm

WYŚLIJ ZAPYTANIE O TEN PRODUKT

Parawany spawalnicze spełniają wymagania normy ISO 25980

Wielu klientów zastanawia się, jaki parawan spawalniczy najlepiej wybrać, by ten spełniał jak najlepiej swoje funkcje. Bardzo często przed zakupem produktu obawiają się o koszty, jakie trzeba ponieść, kupując parawan spawalniczy. Cena w przypadku parawanów do spawania odgrywa oczywiście ogromne znaczenie, jednak uwagę powinni zwracać nie tylko na koszty, ale również na samą jakość produktu. Ważne jest, by przy zakupie ekranu spawalniczego sprawdzić czy materiał oznaczony został zgodnie z normą EN ISO 25980 (według której ilość światła odbitego nie może przekraczać 10% światła padającego). Nasze produkty spełniają w 100% wymogi normy EN ISO 25980, a konstrukcja oraz zastosowane materiały dają pełną ochronę przed promieniowaniem w trakcie spawania. Warto dodać, że wykonywane są z materiałów o klasie palności B1 (materiały samogasnące), dzięki czemu nie rozprzestrzeniają pożaru.

  01

  Zatrzymywanie promieniowania

  02

  Niepalność materiału

  03

  Do ochrony w procesach spawania łukiem elektrycznym

  04

  Oznakowanie normy ISO 25980 wytłoczone o pasach

Tłumienie rozbłysku światła z łuku elektrycznego

Dostępne w naszej ofercie parawany spawalnicze to bardzo dobra ochrona osób pracujących w bezpośrednim otoczeniu stanowiska spawalniczego. Parawan spawalniczy przenośny skutecznie tłumi i ogranicza rozbłysk podczas spawania łukiem elektrycznym. W całości zatrzymuje przy tym szkodliwe dla ludzi promieniowanie ultrafioletowe (UV), podczerwone (IR) oraz światło niebieskie.

Ze względu na swoje właściwości ochronne parawany do spawania stosuje się więc do wygradzania oraz oddzielania stanowisk, na których prowadzone są prace spawalnicze.

Kiedy zastosować wypełnienie parawanów spawalniczych z folii zielonej matowej

Materiał zielony matowy dostępny jest zarówno w postaci lameli, jak i kotar. Wypełnienie parawanów spawalniczych folią zieloną matową rekomenduje się do oddzielania sąsiadujących stanowisk spawalniczych, dając wówczas największe krycie. Pasy spawalnicze z folii zielonej matowej tłumią 99.998% promieniowania podczerwonego (IR), a także ultrafioletowego (UV). Zgodnie z wymogami normy pochłaniają większość promieniowania, natomiast w kierunku spawacza odbijają promieniowanie o wartości niespełna 10%.

Parawan spawalniczy ma łatwy w montażu stelaż

Wytrzymały stelaż do parawanu spawalniczego spełnia wszystkie wymogi niezbędne do bezpiecznej pracy. Dostępne w naszej ofercie parawany spawalnicze cechuje łatwy i niezwykle szybki montaż. Stelaż należy złożyć zgodnie z załączoną instrukcją, a w celu uzyskania pełnej mobilności wystarczy do stelaża zamontować koła, które również dołączane są do zestawu. Dwa z czterech kół wyposażone są w hamulce, które dają możliwość blokowania położenia stelaża.

Mocowanie kotar i lameli w parawanach spawalniczych

Parawany spawalnicze mogą być wypełnione lamelami lub kotarami. Do mocowania lameli stosujemy uchwyty metalowe zaciskane na rurze przy pomocy śrub i nakrętek. . Każda obejma składa się z dwóch części, które po skręceniu z lamelą dopasowują się do średnicy rury. Mocowanie kotar odbywa się przy pomocy zawieszek z drutu. Zawieszki są rozpinane, co ułatwia szybkie przewieszanie kotar, gdy zajedzie taka potrzeba. Haczyki umożliwiają swobodne przesuwanie kotary, a także jej zsuwanie.

Który typ mocowania wybrać?

Ze względu na ciężar lameli to ich mocowania stosujemy tylko uchwyty metalowe. Kotary są znacznie lżejsze i nie wymagają tak masywnych mocowań, dlatego do ich zawieszenia wystarczają zawieszki z drutu.

Zamocowanie lameli spawalniczych

Zamocowanie kotary spawalniczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.  ODPOWIEMY W CIĄGU KILKU GODZIN