Montaż kurtyn paskowych

Zasłony wstęgowe montuje się do ściany za pomocą opisanych powyżej zawiesi. Jeśli kurtyna ma osłaniać otwór, który prowadzi na zewnątrz budynku, montaż zalecany jest od strony wewnętrznej. Wieszaki można przymocować do nadproża, pod nadprożem (w świetle otworu) lub na dodatkowej konstrukcji wsporczej – szczegółowy opis każdego typu montażu znajduje się poniżej. Wybierając sposób mocowania, należy uwzględnić wysokość otworu i wysokość ładunków przewożonych przez kurtynę. Trzeba również wziąć pod uwagę to,czy inne elementy budowlane nie przeszkadzają w montażu. Jeśli wysokość ładunków jest zbliżona do wysokości otworu, to należy wybrać mocowanie do nadproża. Wieszak grzebieniowy nie będzie zmniejszał światła otworu i utrudniał transportu.

Mocowanie wieszaków grzebieniowych


Schematy montaży kurtyn PCV

Montaż kurtyny pod nadprożem (od dołu nadproża)

wymiary kurtyny do mocowania naściennego (do nadproża), wariant montażu z zastosowaniem zawiesi grzebieniowych
Wymiary kurtyny paskowej mocowanej pod nadprożem wraz z rozmieszczeniem zawiesi
Miejsce zajmowane przez kurtynę paskową montowaną pod nadporżem przy zastosowaniu zawiesi grzebieniowych
Wymiary wieszaka grzebieniowego

W przypadku gdy na nadprożu ściany znajdują się rury, przewody, instalacje lub inne przeszkody, które uniemożliwiają mocowanie bezpośrednio do ściany zalecany jest montaż wieszaka grzebieniowego pod nadprożem.

Szerokość kurtyny
Szerokość kurtyny montowanej pod nadprożem jest mniejsza od szerokości otworu. Wieszak grzebieniowy należy zainstalować w taki sposób, aby po każdej stronie pozostał odstęp od ściany równy 5 mm. Wieszak grzebieniowy krótszy o 10 mm od szerokości otworu (B).

Wyznaczanie długości pasa (L):
Folię PCV w rulonie należy pociąć na pasy o odpowiedniej długości. W celu wyznaczenia długości pojedynczego pasa PCV należy od wysokości otworu (H) odjąć 60 mm. Pasy przycięte na tak odmierzoną długość, po zamontowaniu kurtyny, będą wisiały 15-20 mm nad poziomem posadzki.

Należy zwrócić uwagę, aby pasy nie opierały się o ziemię, ponieważ może to doprowadzić do najechania na pas i zerwania kurtyny paskowej.

Oznaczenie do rysunku:
B – szerokość otworu w mm
H – wysokość otworu w mm
L – długość na jaką należy przyciąć pasy pcv
W – czynna wysokość otworu po zamontowaniu kurtyny paskowej

Montaż kurtyny PCV do nadproża (naścienny)

miejsce zajmowane przez kurtynę paskową montowaną do nadporżem przy wykorzystaniu zawiesi grzebieniowych
Wymiary wieszaka grzebieniowego
wymiary kurtyny do mocowania pod nadprożem przy mocowaniu zawiesiami grzebieniowymi
Wymiary kurtyny paskowej mocowanej do nadproża wraz z rozmieszczeniem zawiesi

Montaż kurtyny do nadproża pozwala uzyskać najlepszą izolację termiczną i dźwiękową. Zachodzenie skrajnych pasów kurtyny na ścianę (pionowe krawędzie otworu) sprawia, że kurtyna szczelnie zasłania otwór. Nachodzenie pasów na krawędzie otworu eliminuje prześwity, którymi może wnikać zimne powietrze lub fale dźwiękowe. W przypadku otworów zewnętrznych zamykanych bramą twardą montaż kurtyny jest zalecany od strony ciepłej (czyli od strony pomieszczenia).

Wybierając sposób montażu kurtyny, warto sprawdzić jak wysokie ładunki będą przemieszczane przez otwór. Efektywna wysokość otworu, w którym jest zainstalowana kurtyna wstęgowa jest mniejsza o 500 mm od rzeczywistej wysokości otworu.

Szerokość kurtyny
Kurtyna jest szersza od otworu o szerokość (S) jednego pasa. Zgodnie z rysunkiem, pasy boczne zachodzą na ścianę. Wieszak grzebieniowy należy zainstalować w taki sposób, aby po każdej stronie zachodził na ścianę na odległość równą połowie szerokości pasa.

Wyznaczanie długości pasa (L):
Pasy należy pociąć na odcinki o krótsze o 30 mm od wysokości otworu (H). Tak wykonane wstęgi będą kończyły się 15-20 mm ponad podłogą.

Oznaczenie do rysunku:
B – szerokość otworu w mm,
H – wysokość otworu w mm,
L – długość na jaką należy przyciąć pasy pcv,
W – czynna wysokość otworu po zamontowaniu kurtyny paskowej,
S – szerokość pasa, z którego jest wykonana kurtyna,
0,5 x S – zachodzenie pasa na ścianę.

Montaż kurtyn paskowych do konstrukcji wsporczej

mocowanie kurtyny paskowej do konstrukcji wsporczej
Kurtyna paskowa mocowana do konstrukcji wsporczej

Jeśli brak miejsca uniemożliwia zamontowanie wieszaków bezpośrednio pod lub przed nadprożem otworu bramowego, to należy wykonać specjalną konstrukcję. Konstrukcje wsporcze do mocowania zasłon z PCV mogą być również stosowane, gdy kurtyna paskowa ma zostać zainstalowana po tej samej stronie otworu co istniejąca brama segmentowa (lub inne elementy ruchome uniemożliwiające montaż bezpośredni). Zasłona wstęgowa na konstrukcji wsporczej ogranicza wnikanie zimnego powietrza do pomieszczenia, gdy jest otwarta brama segmentowa.

  montaż kurtyny paskowej

  Ocena: 5/5

  Myślałem, że montaż kurtyny paskowej jest o wiele trudniejszy, ale na tej stronie znalazłem poradniki, które pomogły mi samodzielnie powiesić kurtynę. Wybrałem montaż na konstrukcji wsporczej

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Montaż kurtyn paskowych

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  kurtyny paskowe montaż

  Ocena: 5/5

  Zamówiłem u Państwa kurtyny paskowe, ale na początku miałem sporą zagadkę, jak je zamontować. Na szczęście przejrzałem dokładniej Państwa stronę i muszę przyznać, że wszystko wyjaśnione jest bardzo prosto. Spróbowałem zamontować kurtyny samodzielnie i nie miałem z tym problemu.

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Montaż kurtyn paskowych

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Plus za łatwy montaż kurtyny

  Ocena: 5/5

  Myślałem, że montaż kurtyny paskowej będzie o wiele trudniejszy. Na szczęście z montażem poradziłem sobie samodzielnie. Wszystkie instrukcje na stronie są bardzo łatwe do odczytania

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Montaż kurtyn paskowych

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Łatwy montaż kurtyny PCV

  Ocena: 5/5

  Wybrałem montaż pod nadprożem, ponieważ nie miałem możliwości zamontowania kurtyny bezpośrednio do ściany. Wybór długości i szerokości kurtyny nie był trudny, dzięki szczegółowym instrukcjom na stronie. Bardzo dobra oferta!

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Montaż kurtyn paskowych

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.