Bramy wahadłowe

Bramy wahadłowe jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe

Bramy wahadłowe dla przemysłu

Przeciągi, utrata ciepła, kurz, owady… to tylko nieliczne z problemów, którym muszą stawić czoła osoby zarządzające sklepami wielkopowierzchniowymi, obiektami przemysłowymi, halami i magazynami.

Dobrym rozwiązaniem tych problemów może być zastosowanie bram wahadłowych, które pomagają ograniczać straty ciepła, redukować hałas, a przy tym są trwałe i estetyczne.

Oferujemy:

 • bramy wahadłowe,
 • zestawy do samodzielnej produkcji bram,
 • płaty na wymianę,

Bramy wahadłowe – kupić gotową czy zrobić samemu?

Wykonanie bramy wahadłowej można zlecić w naszej firmie lub zrobić to samemu, korzystając z gotowych podzespołów. Decydując się na samodzielne wykonanie trzeba mieć na uwadze, że będą potrzebne do tego narzędzia ślusarskie. Każdy, kto dysponuje dostępem do warsztatu mechanicznego z podstawowym wyposażeniem, z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem. Dla planujących samodzielne wykonanie udostępniamy szczegółową instrukcję, która krok po kroku pokazuje jak wykonać bramę.


Na rysunku przedstawiono cztery sposoby wykonania płata bram wahadłowych

Sposoby wykonania płata

Płaty bram wahadłowych są wykonywane w kilku konfiguracjach, aby móc lepiej dopasować bramę do wymagań użytkownika. Materiały wykorzystane do ich produkcji mogą być w pełni przezroczyste, przezroczyste i zbrojone siatką oraz nieprzezroczyste, zabarwione na jeden z kolorów: czerwony, szary, niebieski, czarny.

Płaty jednoczęściowe przezroczyste – to rozwiązanie warto zastosować w miejscach, gdzie wymagana jest pełna przejrzystość przez bramę.

Płaty jednoczęściowe zbrojone siatką – materiał przezroczysty wzmocniony siatką nylonową charakteryzuje się największą wytrzymałością, dlatego jest to najlepsze rozwiązanie w miejscach, gdzie ruch będzie odbywał się z dużą intensywnością.

Płaty dwuczęściowe – to rozwiązanie sprawdza się w miejscach, gdzie przez bramę przejeżdżają wózki paletowe z towarem. Niewielkie zarysowania i zabrudzenia, które pojawiają się w dolnej części płata, pozostają niemal niewidoczne na nieprzezroczystym materiale dzięki czemu brama zachowa dłużej estetyczny wygląd. Górna część wykonana jest z materiału w pełni przezroczystego dlatego zapewnia widoczność przez bramę.

Płaty trzyczęściowe – górna i dolna część płata jest wykonana z materiału nieprzezroczystego. Pas przeziernego materiału, ulokowany na wysokości wzroku, umożliwia sprawdzenie otoczenia po drugiej stronie przegrody. Dzięki temu można w bezpieczny sposób przejeżdżać i przechodzić przez bramę wahadłową.

Bramy wahadłowe ułatwiają zapanowanie nad utratą ciepła, przeciągami, a także przedostawaniem się pyłu, kurzu i owadów. Ze względu na trwałość jak również przystępną cenę są doceniane w obiektach przemysłowych, handlowych i magazynowych.

Zdjęcie przedstawia różne rodzaje arkuszy z folii PCV, które są wykorzystywane do wykonywania bram wahadłowych.

Rodzaje arkuszy PCV

Do produkcji płatów bram wahadłowych wykorzystywane są arkusze elastycznej folii PCV. Materiał ten może być bezbarwny i przezroczysty lub barwiony na jeden z kolorów. Arkusze barwione są nieprzezroczyste.

Arkusze na płaty bram wahadłowych:

 • przezroczyste
 • przezroczyste zbrojone siatką
 • nieprzezroczyste w kolorze czerwonym, niebieskim, szarym lub czarnym

Jakie właściwości ma folia PCV

Elastyczna folia PCV ma bardzo dobre właściwości izolacyjne w rezultacie czego skutecznie zatrzymuje ciepło oraz tłumi hałas. PCV jest jednym z najlepszych izolatorów pośród tworzyw sztucznych.

Elastyczna folia PCV skutecznie zatrzymuje ciepło i tłumi hałas.

Właściwości izolacyjne materiału są ściśle związane z jego grubością. Dlatego do dyspozycji użytkowników są arkusze folii o grubości od 6mm do 9,5mm. Tak duża rozpiętość wymiarów pozwala na dopasowanie materiału do wymagań przyszłego użytkownika i otoczenia.

Elastyczna folia PCV, z której są wykonane płaty bram, skutecznie zatrzymuje ciepło i tłumi hałas. Materiał posiada dużą wytrzymałość mechaniczną w rezultacie jest odporny na uderzenia i zarysowania. Czyszczenie i konserwacja są proste i nie wymagają stosowania specjalnych środków czy narzędzi, dlatego mogą być wykonywane we własnym zakresie.

Maksymalne wymiary bram wahadłowych - schemat rysunkowy.

Wymiary bram wahadłowych

Wymiary bram wahadłowych są ustalane indywidualne. Bramy wahadłowe montuje się w świetle otworu, dlatego ich wymiary są dopasowywane do wymiarów przestrzeni, w której mają być zamontowane.

Bramy wahadłowe są produkowane w wersji dwuskrzydłowej i jednoskrzydłowej.

Maksymalne wymiary bram dwuskrzydłowych:

 • szerokość: 3000mm
 • wysokość: 3500mm

Maksymalne wymiary bram jednoskrzydłowych

 • szerokość: 1500mm
 • wysokość: 3500mm

Co warto wiedzieć o bramach wahadłowych?

Informacje techniczne na temat bram wahadłowych. Przedstawiamy budowę bram wahadłowych oraz odpowiadamy na pytanie co wpływa na ich trwałość i szczelność?


Bramy wahadłowe PCV - lista elementów z których są wykonane

Trwałość i szczelność

Bramy wahadłowe są urządzeniem wielosezonowym dlatego można montować je zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Mogą być wykorzystywane na przejściach dla ludzi oraz tam, gdzie przejeżdżają wózki widłowe. Wytrzymałość i długa trwałość wynikają zarówno z zastosowanych materiałów jak i ich konstrukcji.

Bramy wahadłowe są często traktowane jako zamiennik kurtyn paskowych. W porównaniu do kurtyn paskowych arkusz folii PCV jest znacznie grubszy od wstęg. Większa grubość materiału oznacza podwyższoną wytrzymałość na uderzenia oraz wytrzymałość na częste otwieranie. Dodatkowo bramy wahadłowe mogą być unieruchomione w pozycji otwartej. Jest to szczególnie przydatna funkcjonalność, gdy okresowo natężenie ruchu jest bardzo wysokie. Zablokowane w położeniu otwartym skrzydła bramy nie spowalniają ruchu. Dodatkowo znacznie wydłuża się ich żywotność.


Schemat bramy wahadłowej

Jak jest zbudowana brama wahadłowa?

Każda brama wahadłowa składa się z elementów:

 • zawias górny ze sprężynowym samozamykaczem
 • zawias dolny z mechanizmem regulacji wysokości
 • profili aluminiowych
 • płata folii PCV, który stanowi skrzydło bramy

To właśnie elastycznej folii PCV brama wahadłowa zawdzięcza swoje właściwości izolacyjne. Brama wahadłowa może mieć postać pojedynczego skrzydła lub być dwuskrzydłowa. Bramy jednoskrzydłowe mogą być stosowane w otworach o szerokości do 1.5 m, dlatego dla szerszych otworów zalecamy wybór bram dwuskrzydłowych.


Potrzebna pomoc przy wyborze bramy wahadłowej?

Bramy wahadłowe oferują wiele opcji wykonania, dlatego też oferujemy wsparcie techniczne, by wspomóc wybór najlepszego rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów Państwa bramy. Nasi specjaliści z pewnością dołożą wszelkich starań, by zaproponować rozwiązanie dopasowane do potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego!


  Zamówiłem bramy wahadłowe z PCV

  Ocena: 5/5

  Dzień dobry, zamówiłem bramy wahadłowe z PCV i wybór okazał sie świetny! Sprawdzają się nawet w przypadku intensywnego ruchu między pomieszczeniami. Nie wycierają się i nie przeszkadzają w transporcie

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Bramy wahadłowe

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Bramy wahadłowe

  Ocena: 5/5

  Świetnie sprawdzają się bramy wahadłowe, które zamówiłem. Folia jest dość gruba, ale nie przeszkadza w transporcie (ani pieszych, ani pojazdów). Dzięki!

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Bramy wahadłowe

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Bramy wahadłowe zbrojone siatką

  Ocena: 5/5

  Ja wybrałem bramy wahadłowe zbrojone siatką, aby mieć pewność, że sprawdzą się na dłużej. Jestem zadowolony z wyboru. Znaczna oszczędność na ogrzewaniu!

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Bramy wahadłowe

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  bramy wahadłowe - pcv

  Ocena: 5/5

  Nie spodziewałem się, że folia PCV aż tak wycisza pomieszczenie i tłumi hałas. Wybrałem bramy wahadłowe PCV na indywidualne zamówienie. Nie było żadnego problemu z dostosowaniem rozmiaru. Polecam tego producenta!

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Bramy wahadłowe

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.