Kurtyny do chłodni i mroźni

Kurtyny do chłodni i mroźni wykonuje się z folii polar, która doskonale sprawdza się w ujemnych temperaturach (od -25°C). Zastosowanie zasłon paskowych pozwala zabezpieczyć komory chłodnicze oraz mroźnicze przed nagrzewaniem. Pomagają ograniczać koszty eksploatacji chłodni i mroźni. Dodatkowo minimalizują one negatywne skutki wymiany zimnego i ciepłego powietrza, takie jak powstawanie mgły, oblodzenie czy osadzanie się szronu. Dla przedsiębiorstw branży spożywczej oraz firm zajmujących się logistyką produktów mrożonych polecane są kurtyny paskowe z folii superpolar, które rekomendowane są do temperatury od –60°C.

Kurtyna paskowa zainstalowana w samochodzie chłodnia. Kurtyny tego typu są przeznaczone do chłodni.

 

Kurtyny do chłodni

Zasłona paskowa wykonana z folii PCV polar przeznaczona jest do pracy w temperaturze od -25°C do +30°C. W tym zakresie temperatur zachowuje lepszą elastyczność niż standardowa folia PCV. Kurtyny chłodnicze PCV chronią zgromadzone w komorze chłodniczej produkty przed negatywnymi skutkami wymiany ciepłego i zimnego powietrza, co następuje podczas załadunku i rozładunku. Kurtynę z pasów PCV polar łatwo dopasować do różnego rodzaju drzwi, bram i innych przegród chłodniczych. Doszczelnienie w postaci chłodniczej kurtyny paskowej sprawdzi się w różnych warunkach – bez względu na typ zabudowy czy rodzaj zastosowanych w chłodni drzwi. Można ją zastosować także jako osłonę w ladach chłodniczych oraz osłonę do naczep samochodów chłodniczych i mroźniczych.

Jakość kurtyn z folii PCV polar jest potwierdzona atestem higienicznym, certyfikatami, testami wykonanymi przez producenta oraz doświadczeniami naszych Klientów. Bezpieczny dla zdrowia ludzkiego skład chemiczny PCV umożliwia stosowanie kurtyn chłodniczych w branży spożywczej i na wszystkich etapach przemysłu chłodniczego oraz mroźniczego. Kurtyny PVC z folii polar zalecane są do stosowania w systemie zimnego łańcucha dostaw

Kurtyna paskowa wykonana z folii polar odpornej na dzialanie niskich temperatur

 

zawiesia do kurtyn ze stali nierdzewnej

Korzyści z zastosowania kurtyn w chłodniach

Zastosowanie kurtyn paskowych w chłodniach pozwala ograniczyć:

 • ruchy mas ciepłego i zimnego powietrza,
 • wnikanie brudu i zanieczyszczeń do komór chłodniczych,
 • natężenie dźwięku za kurtyną przemysłową (przez tłumienie),
 • zwiększanie wilgotności powietrza w chłodni.

Zastosowanie w chłodniach

 • kurtyny paskowe do drzwi i bram,
 • osłony w ladach chłodniczych,
 • kurtyny paskowe oddzielające i osłaniające poszczególne stanowiska robocze,
 • kurtyny paskowe do naczep samochodów chłodniczych.

Kurtyny do mroźni

Kurtyna paskowa do mroźni wykonana z folii polar żebrowanej. Zawiesia kurtyny wykonane ze stali nierdzewnej.

Zasłona paskowa wykonana z folii PCV superpolar przeznaczona jest do pracy w temperaturach od -60°C do +15°C. Zachowuje przy tym przejrzystość i elastyczność. W mroźniach kurtyny paskowe pozwalają zredukować straty energii powodowane przez migrację zimnego powietrza na zewnątrz mroźni. Hamują również wnikanie ciepłego i wilgotnego powietrza przez otwarte drzwi do mroźni. Para wodna nie osadza się na urządzeniach mroźniczych, dzięki czemu nie ulegają one oszronieniu i oblodzeniu. Zasłona z folii PCV chroni towary składowane w magazynie oraz poprawia wydajność pracy mroźni, redukując koszty chłodzenia.

Składniki, z których została wyprodukowana folia superpolar, są dopuszczone do stosowania w przemyśle spożywczym i przetwórczym, a także farmaceutycznym i chemicznym.

Zasłony do mroźni z folii PCV superpolar zostały zaprojektowane do użytku w pomieszczeniach o obniżonej temperaturze (nawet do -60°C) i wysokiej wilgotności powietrza. W takich warunkach stosuje się okucia ze stali nierdzewnej.

Korzyści z zastosowania kurtyn w mroźniach

Korzyści z zastosowania kurtyn paskowych w mroźniach:

 • ograniczenie ruchów mas powietrza (ciepłego i wilgotnego powietrza spoza mroźni, chłodnego i suchego z wnętrza),
 • niższe zużycie energii na utrzymanie niskich temperatur w mroźni,
 • izolacja termiczna,
 • redukcja powstawania szronu i lodu na urządzeniach mroźniczych,

Zastosowanie w mroźniach

 • kurtyny paskowe do drzwi i bram mroźniczych,
 • komory szokowego schładzania,
 • przegrody oddzielające i osłaniające poszczególne stanowiska robocze,
 • kurtyny paskowe do naczep samochodów mroźniczych.