Kurtyny do chłodni

Kurtyny do chłodni i mroźni wykonuje się z folii polar, która doskonale sprawdza się w ujemnych temperaturach (od -25°C). Zastosowanie zasłon paskowych pozwala zabezpieczyć komory chłodnicze oraz mroźnicze przed nagrzewaniem. Pomagają ograniczać koszty eksploatacji chłodni i mroźni. Dodatkowo minimalizują one negatywne skutki wymiany zimnego i ciepłego powietrza, takie jak powstawanie mgły, oblodzenie czy osadzanie się szronu. Dla przedsiębiorstw branży spożywczej oraz firm zajmujących się logistyką produktów mrożonych polecane są kurtyny paskowe z folii superpolar, które rekomendowane są do temperatury od –60°C.

Kurtyna paskowa zainstalowana w samochodzie chłodnia. Kurtyny tego typu są przeznaczone do chłodni.

Kurtyna do chłodni musi wyróżniać się odpowiednią wytrzymałością

Chłodnia przemysłowa to szczególnie trudne warunki pracy zarówno dla wszelkiego rodzaju maszyn, jak i po prostu dla pracowników. Jednak szczególnie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie pomieszczenia: należy zatrzymać chłód wewnątrz oraz odizolować wnętrze od ciepła z zewnątrz. Klasyczne, twarde drzwi nie rozwiązują problemu. Każdorazowe otwarcie wpłynie na zmianę temperatury, powodując straty energii, kondensację, oblodzenie podłogi oraz urządzeń.

Proponowany przez nas materiał sprawdza się nie tylko w pomieszczeniach chłodniczych. Z powodzeniem można go wykorzystywać również w naczepach samochodów chłodniczych, czy oddzielając od siebie dane stanowiska pracy. To komfort i zarazem bezpieczeństwo dla pracowników. Z kolei samo zniwelowanie strat cieplnych wiąże się ze sporą oszczędnością energii, a co za tym idzie z oszczędnością wydatków. To podstawa dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa.

Kurtyny do chłodni

Zasłona paskowa wykonana z folii PCV polar przeznaczona jest do pracy w temperaturze od -25°C do +30°C. W tym zakresie temperatur zachowuje lepszą elastyczność niż standardowa folia PCV. Kurtyny chłodnicze PCV chronią zgromadzone w komorze chłodniczej produkty przed negatywnymi skutkami wymiany ciepłego i zimnego powietrza, co następuje podczas załadunku i rozładunku. Kurtynę z pasów PCV polar łatwo dopasować do różnego rodzaju drzwi, bram i innych przegród chłodniczych. Doszczelnienie w postaci chłodniczej kurtyny paskowej sprawdzi się w różnych warunkach – bez względu na typ zabudowy czy rodzaj zastosowanych w chłodni drzwi. Można ją zastosować także jako osłonę w ladach chłodniczych oraz osłonę do naczep samochodów chłodniczych i mroźniczych.

Jakość kurtyn z folii PCV polar jest potwierdzona atestem higienicznym, certyfikatami, testami wykonanymi przez producenta oraz doświadczeniami naszych Klientów. Bezpieczny dla zdrowia ludzkiego skład chemiczny PCV umożliwia stosowanie kurtyn chłodniczych w branży spożywczej i na wszystkich etapach przemysłu chłodniczego oraz mroźniczego. Kurtyny PVC z folii polar zalecane są do stosowania w systemie zimnego łańcucha dostaw

Kurtyna paskowa wykonana z folii polar odpornej na dzialanie niskich temperatur

zawiesia do kurtyn ze stali nierdzewnej

Korzyści z zastosowania kurtyn w chłodniach

Zastosowanie kurtyn paskowych w chłodniach pozwala ograniczyć:

  • ruchy mas ciepłego i zimnego powietrza,
  • wnikanie brudu i zanieczyszczeń do komór chłodniczych,
  • natężenie dźwięku za kurtyną przemysłową (przez tłumienie),
 • zwiększanie wilgotności powietrza w chłodni.

Zastosowanie w chłodniach

 • kurtyny paskowe do drzwi i bram,
 • osłony w ladach chłodniczych,
 • kurtyny paskowe oddzielające i osłaniające poszczególne stanowiska robocze,
 • kurtyny paskowe do naczep samochodów chłodniczych.

Kurtyny do mroźni

Kurtyna paskowa do mroźni wykonana z folii polar żebrowanej. Zawiesia kurtyny wykonane ze stali nierdzewnej.

Zasłona paskowa wykonana z folii PCV superpolar przeznaczona jest do pracy w temperaturach od -60°C do +15°C. Zachowuje przy tym przejrzystość i elastyczność. W mroźniach kurtyny paskowe pozwalają zredukować straty energii powodowane przez migrację zimnego powietrza na zewnątrz mroźni. Hamują również wnikanie ciepłego i wilgotnego powietrza przez otwarte drzwi do mroźni. Para wodna nie osadza się na urządzeniach mroźniczych, dzięki czemu nie ulegają one oszronieniu i oblodzeniu. Zasłona z folii PCV chroni towary składowane w magazynie oraz poprawia wydajność pracy mroźni, redukując koszty chłodzenia.

Składniki, z których została wyprodukowana folia superpolar, są dopuszczone do stosowania w przemyśle spożywczym i przetwórczym, a także farmaceutycznym i chemicznym.

Zasłony do mroźni z folii PCV superpolar zostały zaprojektowane do użytku w pomieszczeniach o obniżonej temperaturze (nawet do -60°C) i wysokiej wilgotności powietrza. W takich warunkach stosuje się okucia ze stali nierdzewnej.

Korzyści z zastosowania kurtyn w mroźniach

Korzyści z zastosowania kurtyn paskowych w mroźniach:

 • ograniczenie ruchów mas powietrza (ciepłego i wilgotnego powietrza spoza mroźni, chłodnego i suchego z wnętrza),
 • niższe zużycie energii na utrzymanie niskich temperatur w mroźni,
 • izolacja termiczna,
 • redukcja powstawania szronu i lodu na urządzeniach mroźniczych,

Zastosowanie w mroźniach

 • kurtyny paskowe do drzwi i bram mroźniczych,
 • komory szokowego schładzania,
 • przegrody oddzielające i osłaniające poszczególne stanowiska robocze,
 • kurtyny paskowe do naczep samochodów mroźniczych.

  kurtyna do chłodni

  Ocena: 5/5

  Potrzebna mi była kurtyna do chłodni, która pomoże ochronić pomieszczenia przed przemieszczaniem się zimnego powietrza. Po zamontowaniu kurtyny zauważyłem, że moi pracownicy znacznie rzadziej chorują.

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny do chłodni

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Kurtyna chłodnicza - dobry wybór

  Ocena: 5/5

  Kurtyna chłodnicza świetnie się sprawdza! Niweluje zachorowanie pracowników oraz poprawia ich komfort pracy. Niestety wybrane przeze mnie kurtyny były źle przechowywane, dlatego w tym sezonie musiałem kupić nowe. Jestem zadowolony z wyboru!

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny do chłodni

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Zamówiłem drzwi do mroźni

  Ocena: 5/5

  Zamówiłem z Państwa oferty drzwi do mroźni i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z realizacji oraz szybkiej przesyłki. Kurtyna w pełni spełnia moje oczekiwania! Bardzo dziękuję za pomoc w wyborze oraz wymierzeniu powierzchni.

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny do chłodni

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Kurtyny do chłodni z oferty

  Ocena: 5/5

  Zdecydowałem się na zakup samochodu chłodni i szukałem sposobu na większą izolację cieplną. Zdecydowałem się właśnie na kurtynę do chłodni i jestem bardzo zadowolony z efektu. Wcale mnie nie dziwi, że tak wiele osób poleca kurtyny paskowe

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny do chłodni

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.