Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych

Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych

Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych, naczep i chłodni

Kurtyny przesuwne są często wybierane do naczep i zabudów samochodów ciężarowych typu chłodnia. Nie zastępują drzwi naczepy, jednak stanowią uzupełnienie dla nich. Pomagają ograniczać ucieczkę schłodzonego powietrza z wnętrza, gdy drzwi ładowni są otwarte. Dzięki temu łatwiej spełnić rygorystyczne wymogi w transporcie produktów schłodzonych i mrożonych.

Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych to produkt stworzony specjalnie z myślą o instalacji w ładowniach, naczepach i kontenerach. Zintegrowany system przesuwny zajmuje mało miejsca i jest łatwy w montażu. System może być zamocowany w nowych lub używanych zabudowach.


Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych – jeden system, wiele możliwości personalizacji

Personalizacja kurtyny przesuwnej pozwala dopasować materiał kurtyny oraz jej wymiary. Do dyspozycji mamy pasy i arkusze elastycznej folii PCV o różnych rozmiarach. Ponadto folie dostępne są w dwóch wariantach temperaturowych – standardowe do temperatury dodatniej oraz chłodnicze dla temperatury ujemnej. Dzięki temu kurtyny są odpowiednie do chłodni i mroźni, ponieważ ich materiał pozostaje elastyczny niezależnie od warunków.

Standardowy system przesuwny ma szerokość 250cm. Jest to szerokość nominalna, którą możemy zmienić i dopasować do innych wymiarów zabudowy. Podobnie jest z wysokością kurtyny, za każdym razem wykonujemy ją tak, aby pasowała do wymiarów naczepy.


To warto wiedzieć o kurtyna przesuwnych do samochodów ciężarowych

Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych różnią się od standardowych kurtyn przesuwnych. Mają znacznie bardziej zwartą budowę, dzięki czemu mogą być zamontowane bezpośrednio przy drzwiach ładowni, zajmując mało miejsca.

System przesuwny składa się z trzech szyn, po których poruszają się niezależnie trzy kurtyny.

Każda z kurtyn ma szerokość jedynie 86cm. Dzięki temu zsunięcie ich na jedną ze stron ładowi pozwala uzyskać wolne światło przejścia o dużej szerokości.

Każda z kurtyn jest wyposażona w hamulec, który pełni równocześnie funkcję blokady. Kurtyny mogą być zablokowane w pozycji w pełni zsuniętej lub w pełni rozsuniętej. Blokady zabezpieczają przed niekontrolowanym przesuwaniem się kurtyn podczas jazdy. Kurtyny przesuwa się ręcznie, za pomocą linki pociągowej.

Swobodny przejazd wózkiem z towarem dzięki przesuwanym segmentom

Swobodny dostęp do ładowni pojazdu był priorytetem podczas projektowania systemu. Dzięki temu wózki z towarem mogą sprawnie i bez przeszkód wjeżdżać i wyjeżdżać z naczepy. Odsunięcie pasów na bok podczas intensywnej pracy dodatkowo podnosi żywotność kurtyny – wstęgi zużywają się wolniej. Wystarczy tylko przy pomocy linki zwolnić blokadę i przesunąć pasy w wybrane miejsce.

Cała kurtyna składa się z trzech oddzielnych segmentów, które można przesuwać niezależnie od siebie. Jest to możliwe ponieważ każdy segment porusza się w swojej szynie bieżnej. Dzięki temu wszystkie segmenty pasów można zsunąć na jedną ze stron ładowni i uzyskać w ten sposób maksymalne światło przejazdu. Po zsunięciu pasów na jedna stronę, zajmują one 86cm szerokości ładowni. Jeżeli szerokość ładowni wynosi 250cm, to po zsunięciu pasów powstanie wolne światło przejazdu o szerokości 164cm.

Zamknięta kurtyna przesuwna do samochodu ciężarowego
W pełni zasłonięta kurtyna przesuwna do samochodu ciężarowego
Kurtyna przesuwna do samochodu ciężarowego otwarta częściowo
Środkowy segment kurtyny odsunięty na bok, wolne przejście po środku kurtyny.
W pełni otwarta kurtyna przesuwna do samochodu ciężarowego - kurtyny zsunięte na lewą stronę zajmują 86cm.
Pasy zsunięte na jedną stronę – uzyskane jest maksymalne wolne światło przejścia. Zsunięte pasy zajmują 86cm.
Widok pokazujący szczegóły rozwiązań technicznych zastosowane w projekcie kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych

Z jakich elementów składają się kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych

Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych różnią się od standardowych kurtyn przesuwnych. Ze względu na ograniczoną ilość wolnego miejsca w ładowni pojazdu ciężarowego konstrukcja systemu przesuwnego jest bardziej kompaktowa, dzięki temu kurtyna przesuwna zajmuje mniej miejsca.

Kompaktowy system przesuwny

Trzy szyny systemu przesuwnego są połączone ze sobą bezpośrednio. Uchwyty służące do mocowania systemu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zajmowały możliwie jak najmniej miejsca.

Specjalnie zaprojektowane wózki i system mocowania pasów

Wózki i system mocowania pasów zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zastosowaniu na niewielkiej przestrzeni. W każdej z szyn poruszają się niezależne wózki, na których zamocowane są pasy PCV. Każdy z wózków posiada cztery łożyskowane rolki dla łatwego przesuwania kurtyn.

Hamulec i blokada na każdej z trzech kurtyn

Każdy wózek jest wyposażony w niezależny hamulec, który blokuje pasy w położeniu otwartym lub zamkniętym. Odblokowywanie hamulca i przesuwanie kurtyn odbywa się ręcznie, przy pomocy linki pociągowej.

Montaż kurtyny przesuwnej w samochodzie ciężarowym

Montaż kurtyny przesuwnej w naczepie nie nastręcza wielu problemów. System przesuwny jest łatwy w montażu, a przy tym zajmuje niewiele miejsca. Montaż udało się uprościć ponieważ połączyliśmy na stałe trzy szyny bieżne. Dzięki temu zajmują one niewiele miejsca i nie trzeba mocować każdej z osobna. Instalacja kurtyny przesuwnej polega na przykręceniu szyn do sufitu. Służą to tego trzy uchwyty mocujące, które są zespawane z szynami bieżnymi. Elementy montażowe trzeba dopasować do rodzaju sufitu – z tego powodu nie załączamy ich w komplecie.

System montażu - kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych

System przesuwny z uchwytami montażowymi – widok z góry

System przesuwny montuje się do sufitu za pośrednictwem uchwytów montażowych. Każdy uchwyt ma dwa otwory. Wykonane z płaskowników uchwyty montażowe są zamocowane na szynach w taki sposób, aby można było całą konstrukcję dosunąć blisko drzwi ładowni.

Uchwyt mocujący kurtyny przesuwnej do samochodu ciężarowego

Na szynie bieżnej znajdują się trzy uchwyty, jeden zamocowany na centralnie, a dwa po bokach. Uchwyty są przyspawane do szyn, dzięki czemu nie ma ryzyka niepożądanego przesunięcia systemu. Wszystkie trzy uchwyty są zamontowane asymetrycznie. Dzięki temu cała system przesuwny można zamontować bezpośrednio przy drzwiach twardych ładowni, oszczędzając w ten sposób cenne miejsce.

Szyny bieżne systemu przesuwnego wraz z uchwytami mocującymi, do kurtyn paskowych

Wypełnienie kurtyny przesuwnej stosowanej w samochodach ciężarowych

Wypełnienie kurtyny przesuwnej wykonujemy zarówno z pasów jak i arkuszy folii PCV.  Jednak niezależnie, pasy czy arkusze, ważne jest, żeby rodzaj folii PCV pasował do temperatury, w której będzie pracowała kurtyna. W rezultacie kurtyna pozostanie elastyczna, nawet w trudnych warunkach pracy.

Nasze rekomendacje to:

 • do chłodni, gdzie temperatura jest zbliżona do 0st C, polecamy wybrać folię typu Standard,
 • w mroźniach, gdzie przez cały czas temperatura jest ujemna, najlepiej sprawdzi się folia Polar i Super Polar.

  Ocena: 5/5

  Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych, które można personalizować, to właśnie to czego szukałam! Dowolnie wybrałam materiał i wymiary, nikt mi niczego nie narzucał. Do tego super szybka dostawa. Śmiało mogę polecić ;D

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Ocena: 5/5

  Nie sądziłem, że montaż kurtyny do samochodów ciężarowych przebiegnie tak szybko i sprawnie. Co więcej, cała instalacja zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Kontakt ze sprzedającym również super!

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Ocena: 5/5

  Swobodny dostęp do ładowni pojazdu to dla mnie priorytet. Wasze kurtyny do samochodów, to najlepszy wybór jakiego mogłem dokonać. Wasze systemy są niezawodne, wewnątrz swobodnie mogę manewrować towarem.

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Ocena: 5/5

  Zakupiłem zasłony do samochodów dostawczych w mojej firmie. Wykonane są z naprawdę wysokiej jakości materiału, do tego wyglądają bardzo estetycznie. Przesyłka doszła dosłownie w kilka dni!

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny przesuwne do samochodów ciężarowych

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.