Kurtyny paskowe Jelenia Góra

Kurtyny paskowe Jelenia Góra

Kurtyny paskowe Jelenia Góra – 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę w trakcie samodzielnego montażu

Kurtyny paskowe – w Jeleniej Górze i nie tylko – w znacznym stopniu poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo w miejscu pracy. Zmniejszają intensywność przeciągów oraz straty ciepłaChronią zarówno przed zanieczyszczeniami pyłowymi, hałasem, jak i szkodliwym promieniowaniem UV. Czasami służą po prostu jako dodatkowe drzwi, brama lub przegroda.

Kontakt z nami

telefon: +48 720 880 002

email: biuro@systemypcv.pl

Kontakt z nami

Na tak wysoką skuteczność możesz jednak liczyć tylko wtedy, kiedy prawidłowo zamontujesz kurtyny. Dlatego wskazujemy 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę w trakcie samodzielnego montażu gotowego produktu.

1. Czy wieszak grzebieniowy zamontowany jest poziomo i na równi z nadprożem?

Wieszak grzebieniowy jest elementem, od którego rozpoczyna się montaż kurtyn paskowych. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby zamontować go prawidłowo – poziomo, na równi z nadprożem. Aby wykonać to zadanie bezbłędnie, skorzystaj z poziomicy. Wtedy będziesz mieć pewność, że pasy zamontowane na takim wieszaku nie będą się mimowolnie rozchylać, a to przełoży się nawysoką szczelność oraz trwałość kurtyny paskowej.

2. Czy pasy nachodzą na siebie w prawidłowy sposób?

Kurtyna z pasów PCV uzyskuje optymalną szczelność, gdy wstęgi nachodzą one na siebie i uniemożliwiają przepływ powietrza. Prawidło zawieszone pasy dociskają się wzajemnie i dzięki temu nie rozwiewają się nawet pod wpływem wiatru. Szczegółowe informacje na temat wieszania pasów zostały zawarte w artykule na temat wieszania pasów PCV.

3. Czy długość pasów została prawidłowo dobrana?

Pożądaną długość pasów podaje się na samym początku, w momencie składania zamówienia. Jest to ważny parametr, który przekłada się na to, czy kurtyny paskowe odpowiednio spełnią swoje zadanie w danym miejscu pracy. Pasy PCV nie powinny bowiem dotykać posadzki! Prawidłowo zamontowane kończą się około 1 cm nad ziemią Zachowanie około 1 cm przerwy pomiędzy pasami a posadzką daje pewność, że wstęgi będą wisiały równo. Nie opierając się o podłoże rozprostują się pod własnym ciężarem. Dzięki temu lepiej do siebie przylegają i tworzą szczelną przegrodę.

4. Czy pasy wiszą swobodnie?

Jeśli chcesz mieć pewność, że kurtyny paskowe posłużą Ci przez długie lata i okażą się dobrą inwestycją, postaraj się, by już zamontowane nie ocierały się i nie zahaczały o różnego rodzaju przeszkody. To bowiem znacząco zmniejsza ich żywotność. Pasy PCV powinny wisieć swobodnie, nie ocierać o ścianę, urządzenia, meble ani nawet posadzkę.

Jeszcze więcej informacji na temat montażu kurtyn paskowych znajdziesz tutaj.

Kurtyny paskowe Jelenia Góra – służymy pomocą i odpowiadamy na wszystkie pytania naszych klientów

Jako firma wyspecjalizowana w produkcji kurtyn paskowych – w Jeleniej Górze i całej Polsce, oferujemy nie tylko zakup gotowych produktów, ale również służymy naszym klientom dobrą radą. Zadzwoń do nas, jeśli nie jesteś pewien jak prawidłowo zamontować kurtyny paskowe. Postaramy się pomóc.