Kurtyny paskowe Jelenia Góra

Kurtyny paskowe Jelenia Góra

Kurtyny paskowe Jelenia Góra – 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę w trakcie samodzielnego montażu

Kurtyny paskowe – w Jeleniej Górze i nie tylko – w znacznym stopniu poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo w miejscu pracy. Zmniejszają intensywność przeciągów oraz straty ciepła. Chronią zarówno przed zanieczyszczeniami pyłowymi, hałasem, jak i szkodliwym promieniowaniem UV. Czasami służą po prostu jako dodatkowe drzwi, brama lub przegroda.

Kontakt z nami

telefon: +48 720 880 002

email: biuro@systemypcv.pl

Kontakt z nami

Na tak wysoką skuteczność możesz jednak liczyć tylko wtedy, kiedy prawidłowo zamontujesz kurtyny. Dlatego wskazujemy 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę w trakcie samodzielnego montażu gotowego produktu.

1. Czy wieszak grzebieniowy zamontowany jest poziomo i na równi z nadprożem?

Wieszak grzebieniowy jest elementem, od którego rozpoczyna się montaż kurtyn paskowych. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby zamontować go prawidłowo – poziomo, na równi z nadprożem. Aby wykonać to zadanie bezbłędnie, skorzystaj z poziomicy. Wtedy będziesz mieć pewność, że pasy zamontowane na takim wieszaku nie będą się mimowolnie rozchylać, a to przełoży się na wysoką szczelność oraz trwałość kurtyny paskowej.

2. Czy pasy nachodzą na siebie w prawidłowy sposób?

Kurtyna z pasów PCV uzyskuje optymalną szczelność, gdy wstęgi nachodzą one na siebie i uniemożliwiają przepływ powietrza. Prawidło zawieszone pasy dociskają się wzajemnie i dzięki temu nie rozwiewają się nawet pod wpływem wiatru. Szczegółowe informacje na temat wieszania pasów zostały zawarte w artykule na temat wieszania pasów PCV.

3. Czy długość pasów została prawidłowo dobrana?

Pożądaną długość pasów podaje się na samym początku, w momencie składania zamówienia. Jest to ważny parametr, który przekłada się na to, czy kurtyny paskowe odpowiednio spełnią swoje zadanie w danym miejscu pracy. Pasy PCV nie powinny bowiem dotykać posadzki! Prawidłowo zamontowane kończą się około 1 cm nad ziemią Zachowanie około 1 cm przerwy pomiędzy pasami a posadzką daje pewność, że wstęgi będą wisiały równo. Nie opierając się o podłoże rozprostują się pod własnym ciężarem. Dzięki temu lepiej do siebie przylegają i tworzą szczelną przegrodę.

4. Czy pasy wiszą swobodnie?

Jeśli chcesz mieć pewność, że kurtyny paskowe posłużą Ci przez długie lata i okażą się dobrą inwestycją, postaraj się, by już zamontowane nie ocierały się i nie zahaczały o różnego rodzaju przeszkody. To bowiem znacząco zmniejsza ich żywotność. Pasy PCV powinny wisieć swobodnie, nie ocierać o ścianę, urządzenia, meble ani nawet posadzkę.

Jeszcze więcej informacji na temat montażu kurtyn paskowych znajdziesz tutaj.

Kurtyny paskowe Jelenia Góra – służymy pomocą i odpowiadamy na wszystkie pytania naszych klientów

Jako firma wyspecjalizowana w produkcji kurtyn paskowych – w Jeleniej Górze i całej Polsce, oferujemy nie tylko zakup gotowych produktów, ale również służymy naszym klientom dobrą radą. Zadzwoń do nas, jeśli nie jesteś pewien jak prawidłowo zamontować kurtyny paskowe. Postaramy się pomóc.

Nasza pełna oferta kurtyn PCV:

Sprawdź nasze produkty (kurtyny PCV) w Elblągu.

Zobacz wszystkie kurtyny paskowe w Luboniu.

Szukaj artykułów innych kategoriach

Warto wiedzieć

  Ocena: 5/5

  W naszym garażu już wisi nowa kurtyna paskowa. Jelenia Góra polecała na grupach facebookowych sklep Kurtyny PCV i dzięki temu kupiłem właśnie tutaj. Potrzebowałem kurtyn, bo żona narzekała, że nie może wchodzić do garażu, kiedy pracuję. Teraz są kurtyny paskowe i nikt nikomu nie przeszkadza :)

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny paskowe Jelenia Góra

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Ocena: 5/5

  Naprawdę dobrze mi się pracuje, odkąd zamontowałem w garażu kurtyny paskowe PCV. Jelenia góra podsunęła mi ten pomysł na forum internetowym, a dla mnie to był strzał w 10!

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny paskowe Jelenia Góra

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Ocena: 5/5

  Miałem coraz większe problemy ze swoimi warsztatami i potrzebne mi były właśnie takie kurtyny paskowe. Jelenia Góra poleciła mi ten sklep, a ja na tym skorzystałem. Dźwiękoszczelność stoi na wysokim poziomie, izolacja naprawdę zadowala. Nie ma żadnego kurzu, żadnej wilgoci. W końcu można tam komfortowo pracować.

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny paskowe Jelenia Góra

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

  Ocena: 5/5

  Dobre kurtyny PCV. Jelenia Góra może w pełni zaufać sprzedawcy, sklep zawsze wywiązuje się z umów na czas. Co do samych kurtyn, to produkty są po prostu niezawodne. Nie mam żadnych uwag ani skarg. Wszystko poszło szybko i sprawnie, a ja mam niezawodne kurtyny w wozach dostawczych.

  Dodano: Jakiś czas temu Dotyczy zamówienia: Kurtyny paskowe Jelenia Góra

  OCENA ZWERYFIKOWANA

  Ocena

  Bardzo dobra

  Stan zlecenia

  Zrealizowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.