Kurtyny paskowe Gdańsk

Kurtyny paskowe Gdańsk, zastosowane na plaży w punkcie widokowym

Skuteczna osłona przed wiatrem i piaskiem – kurtyny paskowe Gdańsk

Kurtyny paskowe to bardzo uniwersalne przegrody. Zatrzymują chłód, deszcz, wiatr, kurz i brud, a przy tym można przez nie swobodnie przechodzić. Nie trzeba ich zdejmować, odsuwać czy przesuwać. Wystarczy po prostu przejść. Są bardzo wytrzymałe, więc można również przejeżdżać przez nie wózkiem widłowym. To wszystko sprawia, że najczęściej są stosowane w przemyśle. Tym razem jednak zostały wykorzystane znacznie bardziej kreatywnie.

Na jednej z gdańskich plaż ustawiony został punkt widokowy ze zjeżdżalnią dla najmłodszych. Konstrukcja otwarta sprawia, że osoby oglądające widoki lub towarzyszące bawiącym się dzieciom, były narażone na częste podmuchy wiatru oraz unoszący się z plaży piasek.

Ze względu na charakter konstrukcji, nie można było zabudować jej twardymi ścianami z czterech stron. Takie rozwiązanie wymusiłoby stosowanie drzwi, na których otwieranie nie było wystarczającej ilości miejsca. Dodatkowo znacznie podniosłoby koszt całej inwestycji.

Kolorowa kurtyna paskowa dopasowana wyglądem do designu konstrukcji, na której jest zamocowana

Brak miejsca na drzwi rozsuwane czy klasyczne – rozwierane, był znacznym utrudnieniem w znalezieniu skutecznego rozwiązania. Dobrym pomysłem okazało się zastosowanie kurtyn paskowych. Z jednej strony pełnią one funkcję ścian (chociaż są lekkie i elastyczne), które skutecznie zatrzymują podmuchy wiatru piasek, z drugiej można przez nie łatwo przechodzić. Nie trzeba ich przesuwać ani rozsuwać, wystarczy przejść pomiędzy pasami. Zastosowanie pasów z elastycznej folii PCV pozwoliło uniknąć stosowania drzwi, które zabrałyby wiele cennego miejsca.

Oto co udało się uzyskać dzięki zastosowaniu kurtyn paskowych:

  • ochrona przed wiatrem i piaskiem
  • kurtyna paskowa przez cały czas osłania od wiatru, piasku czy zacinającego deszczu, a równocześnie można przez nią łatwo przechodzić
  • nie trzeba stosować drzwi, do otwierania których jest potrzebne dużo miejsca
  • kolorowe pasy są dopasowane do designu całej konstrukcji
  • prosty i szybki montaż oraz demontaż pasów
  • po zakończonym sezonie pasy można wyczyścić, zwinąć i przechować na następny rok
  • trwałość na kilka sezonów
  • niski koszt inwestycji

Potrzebne kurtyny paskowe w Gdańsku? Zapraszamy do kontaktu, pomożemy znaleźć rozwiązanie!

Kurtyny paskowe stosowane w coraz to nowy i ciekawy sposób pozwalają rozwiązywać problemy naszych klientów. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i wykonamy Państwa kurtynę paskową. Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt z nami

telefon: +48 720 880 002

email: biuro@systemypcv.pl

Formularz kontaktowy

Oferta dla klienta regionalnego:

Wszystkie nasze kurtyny paskowe dostępne w Czarnkowie.

Zobacz ilość kurtyn paskowych na Śląsku.